DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PODŁOGĘ CHENE

CHÊNE „podłoga z duszą” nazwa ta została użyta nie bez powodu, ponieważ nasza podłoga po obróbce na najnowszych maszynach jest wykańczana w dużej mierze ręcznie co nadaje jej za każdym razem jedyny, niepowtarzalny i oryginalny wygląd poza tym jest wykonana w całości z naturalnego surowca i zakonserwowana naturalnym olejem pochodzenia roślinnego. Dodaje wnętrzu przytulności i ciepła a w pomieszczeniach użytkowych jak restauracje, biura czy salony wystawowe nadaje wnętrzu prestiż.

Trwałość, długowieczność – drewno to surowiec od lat stosowany do budowy statków, domów i innych konstrukcji. Odpowiednio zabezpieczone drewno krajowe wytrzymuje na podłodze bez problemu długie dziesięciolecia. W przypadku zużycia czy uszkodzenia elementy wykonane z drewna można wielokrotnie odnawiać. Starcie zużytej warstwy wierzchniej nie osłabia znacząco drewna, dlatego proces ten można stosować wielokrotnie.
Ekonomiczność inwestycji – biorąc pod uwagę stosunek różnicy w cenie podłóg drewnianych do ich całkowitego czasu eksploatacji są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. W efekcie dzięki dużej trwałości ich cena w stosunku do lat użytkowania daje dużo lepsze proporcje w porównaniu z wykładzinami, terakotą czy gresem.
Walory estetyczne – naturalne podłogi mogą być najpiękniejszą dekoracją wnętrza. Drewno gwarantuje unikatowy wzór usłojenia (niekiedy są to fantastyczne wręcz wzory włókien) – dając gwarancję oryginalnej podłogi.
Idealna dla dzieci – podłoga jest miejscem, na którym dzieci spędzają większość dnia we wczesnych etapach swego życia. Warto więc zadbać o to, aby posadzka była bezpiecznym, przyjemnym i zdrowym miejscem ich zabaw. Pod tym względem podłoga drewniana nie ma równych ponieważ jest:
– elastyczna – deska podłogowa ma naturalne zdolności do absorbowania energii uderzenia; Elastyczność drewna w pewnym stopniu pozwala zapobiegać skutkom upadku, co jest ważne szczególnie dla małych dzieci,
– ciepła – deska podłogowa jest bardzo dobrym izolatorem termicznym dlatego mamy uczucie „ciepła” przy jej dotyku, a nasza pociecha może bezpiecznie na niej siedzieć, nie narażając się na wychłodzenie czy katar,
– reguluje wilgotność – naturalna zdolność drewna do pochłaniania wody i oddawania jej w postaci pary, regulują mikroklimat wnętrza szczególnie posadzki olejowane, Dzięki temu dziecko rzadziej się przeziębia.
– Izolator akustyczny – podłoga drewniana sprzyja tłumieniu hałasów,
– Antystatyczna – naturalna deska drewniana pozytywnie jonizuje powietrze, redukując w ten sposób negatywne oddziaływanie elektrostatyczne. W ten sposób podłoga także nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci alergicznych i oczywiście ułatwia pielęgnacje podłóg.

Podłogi CHÊNE to ponadczasowy klasyk, zawsze będą modne i nawet po latach wyglądają szlachetnie a ślady użytkowania tylko dodają im uroku.