Menu Zamknij

Drewno Opałowe

Drewno opałowe to rodzaj paliwa, które jest wytwarzane z drewna liściastego lub iglastego, pochodzącego z drzew o dużej twardości i gęstości. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny i ekonomiczny. Drewno opałowe jest łatwe w przechowywaniu i transportowaniu, a także łatwe w użyciu. Może być stosowane w piecach, kominkach lub kotłach centralnego ogrzewania a także w grillach i wędzarniach. Aby zapewnić najlepszą jakość i wydajność, drewno opałowe powinno być suszone w specjalnych suszarniach przez co najmniej kilka miesięcy przed użyciem. Ważne jest również, aby dobierać odpowiedni rodzaj drewna do rodzaju urządzenia grzewczego i rodzaju pomieszczenia, w którym będzie używane.

Drewno opałowe CHENE, najwyższej jakości, suszone

Opał w naszym zakładzie produkujemy w różnej formie:

Pozyskujemy oflisy z drewna sezonowanego dębowego i jesionowego. Są to skrajne oflisy, okrajki pozyskiwane w trakcie pierwszych etapów obróbki drewna w procesie tworzenia deski podłogowej. Do produkcji desek drewnianych podłogowych używamy tylko wyselekcjonowanych części materiału, w związku z tym materiał odcinany jako oflis jest materiałem grubym i ładnym. Drewno sezonowane jest na zewnątrz. Sprzedajemy oflisy dębowe i jesionowe w paczkach pakowanych w około 1-2m3. Wymiary paczek: długość 1,2m do 2,5m, szerokość 1m, wysokość 1m. Ładunek odbywa się poprzez załadowanie jednej paczki ładowarką. 

W naszej ofercie można również znaleźć obrzyny suche dębowe i jesionowe, jest to drewno dębowe z suszarni wilgotności o wilgotności około 10%, grubości 3cm, szerokości około 3-10cm, długości przeważnie 1,5-2,5m. Koszt liczymy za 1m3. Dodatkowo można u nas znaleźć obrzyny dębowe i jesionowe workowane, drewno jest suche i cięte, wilgotność w granicach 10%, materiał nadaje się bezpośrednio do palenia. Są to pocięte na około 25cm długości kawałki drewna, zapakowane do worka raszlowego o wymiarach około 80x50cm.  Drewno idealnie nadaje się do kominka, pieca, na ognisko czy grilla. W ofercie również można znaleźć sezonową rozpałkę dębową, są to cienkie listewki około 1 cm grubości. Zamówienie możliwe do zrealizowania z opcją transportu. 

Drewno opałowe CHENE, najwyższej jakości, suszone
Drewno opałowe CHENE, najwyższej jakości, suszone

Brykiety drzewne produkujemy poprzez sprasowanie suchych trocin pochodzących z twardego drewna w naszym przypadku jest to drewno dębowe. Brykiety wyróżniają się niską emisją dwutlenku węgla w trakcie spalania, oraz nie pozostawiają osadów wewnątrz komory pieca i nie brudzą szyb kominków. Jedna tona brykietu wartością grzewczą odpowiada 4 metrom sześciennym drzewa opałowego. Brykiet produkowany w naszym zakładzie jest w kształcie kostek o wymiarach 13x8x8 cm, pakowany w worki foliowe po 10kg. Zamówienie możliwe do zrealizowania z opcją transportu. 

Brykiet produkowany przez firmę Chene, najwyższej jakości
Brykiet produkowany przez firmę Chene, najwyższej jakości

Produkujemy zrębki z dębu i jesionu o wymiarach około 4x4x1cm, zrębka pakowana jest w big-bagi. Zrębka jest pozyskiwana w naszym zakładzie na bieżąco. Worki big-bagi przyjmujemy na wymianę lub pobieramy kaucję. Załadunek możliwy ładowarką. 

Zrębki produkowane przez firmę Chene

Również w naszej ofercie znaleźć można trociny dębowe, są to trociny bezpośrednio z traka. Trociny pakowane w worki big-bag i tak jak w przypadku zrębki przyjmujemy big-bagi na wymianę lub pobieramy kaucję, a ładunek odbywa się za pomocą ładowarki.