Menu Zamknij

Podłogi Drewniane

Pomyśl jaki wariant podłogi wpasuje się w Twoje wnętrze

Każda nasza deska składa się z wodoodpornej, sklejki liściastej oraz lameli: Dębowej, Jesionowej lub z drewna egzotycznego. Wszystkie produkowane przez nas deski nadają się na ogrzewanie podłogowe..

Podłogi drewniane warstwowe

Deski drewniane

Deski warstwowe to produkt ekskluzywny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób ceniących sobie wysoką jakość oraz trwałość. Są one wykonane z kilku warstw drewna, które są ze sobą połączone specjalnym klejem. Dzięki temu struktura deski jest bardzo mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Podłogi drewniane w stylu naturalnych, standardowych desek drewnianych w kolorze NIGERO
Połoga drewniana ułożona w jodełkę francuską, wykończona w kolorze lakier półmat classic. Deski drewniane wyprodukowane przez firmę CHENE

Podłogi Drewniane Warstwowe

Klepki drewniane w stylu jodełki francuskiej

Jodełka francuska to klasyczny wzór układania podłóg drewnianych. Boki desek przycięte są pod kątem 45 stopni i złączone ze sobą. W miejscu złączenia się naprzeciwległych klepek drewnianych powstaje idealnie prosta linia. Jodełka francuska w ostatnim czasie powraca i coraz częściej jest wybierana do domów, mieszkań jak i również biurowców oraz przestrzeni publicznych. Chociaż jest to klasyczny układ desek to w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem i kolorystką daje spory wachlarz możliwości. 

Połoga drewniana ułożona w jodełkę francuską, wykończona w kolorze lakier półmat classic. Deski drewniane wyprodukowane przez firmę CHENE

Podłogi Drewniane Warstwowe

Klepki drewniane w stylu jodełki klasycznej/prostej

Jodełka prosta to klasyczny wzór układania podłóg drewnianych. Sposób ułożenia jodełki klasycznej polega na montażu takich samych wymiarem klepek drewnianych w taki sposób, aby krótszy bok jednej klepki drewnianej stykał się pod kątem prostym z dłuższym bokiem drugiej klepki. Chociaż jest to klasyczny układ desek to w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem i kolorystką daje spory wachlarz możliwości. 

Podłogi drewniane w stylu jodełki prostej / klasycznej
Podłoga drewniana w kolorze classic, wykończona olejem, deski drewniane ułożone w stylu jodełki węgierskiej, podłoga wyprodukowana przez firmę CHENE

Podłogi Drewniane Warstwowe

Klepki drewniane w stylu jodełki węgierskiej

Jodełka węgierska podobnie jak francuska przycinana jest pod kątem, natomiast w tym przypadku kąt wynosi 60 stopni. Szerszy kąt układania wpłynie na optyczne powiększenie wnętrz, sam wzór nadaje wnętrzom elegancji, coraz częściej możemy zaobserwować wzór jodełki francuskiej w domach jednorodzinnych, hotelach oraz wnętrzach biurowców.

Podłoga drewniana w kolorze classic, wykończona olejem, deski drewniane ułożone w stylu jodełki węgierskiej, podłoga wyprodukowana przez firmę CHENE

Podłogi Drewniane Warstwowe

Deski drewniane LONG (max szer. 26 cm, max dł. 6 m)

Podłogi drewniane w wersji LONG warto stosować w pomieszczeniach o dużych metrażach i tam, gdzie będą one wyeksponowane. Deski warstwowe LONG doskonale wpasują się w przestronnych salonach oraz w długich korytarzach. Ciekawym rozwiązaniem będzie przepuszczenie desek pomiędzy pomieszczeniami nie stosując dylatacji. 

Podłoga drewniana, deski wykonane w stylu LONG, kolor podłogi classic. Podłoga wyprodukowana przez firmę Chene

Kolorystyka

Wybarw podłogę według dostępnej palety kolorów lub zaproponuj własny odcień

Wystarczy, że dostarczysz do nas własną próbkę, a postaramy się dobrać kolor najbardziej zbliżony do oryginału. Kliknij w przycisk i zobacz całą naszą paletę kolorów. 

Opis sortowania desek i klepek podłóg drewnianych

Natur – naturalna barwa i struktura drewna, dowolny układ słoi, sęki szpilkowe oraz małe szpachlowane z drobnymi ubytkami, dopuszczalny błyszcz. W deskach jesionowych dopuszczalna naturalna kolorystyka biela i twardzieli. W orzechu amerykańskim dopuszczalny biel-możliwość jego dobarwienia.

Markant – Urozmaicona barwa i struktura drewna, niewielkie sęki zdrowe szpachlowane, drobne pęknięcia, ubytki po sękach, mała biel krawędziowa, błyszcz. W deskach jesionowych dopuszczalna naturalna kolorystyka biela i twardzieli. W orzechu amerykańskim dopuszczalny biel.

Rustikal – bardzo urozmaicona struktura i barwa drewna, może wystąpić biel oraz sęki szpilkowe i ołówkowe bez ograniczeń, duże sęki z ubytkami szpachlowane, pęknięcia, ślady rdzenia, błyszcz. W deskach jesionowych dopuszczalna naturalna kolorystyka biela i twardzieli.

Country – bardzo urozmaicona struktura i barwa. Może wystąpić biel w kolorze naturalnym oraz przebarwiony bez ograniczeń. Sęki, ubytki po sękach i pęknięcia, ślady rdzenia bez ograniczeń.

Super Antyk – Dopuszczalne wszystkie naturalne wady, sęki bez ograniczeń, pęknięcia, przebarwienia, biel, chodniki owadzie. (drewno poddane obróbce fitosanitarnej).

Każdy rodzaj deski możemy wykonać w wersji wędzonej lub termowanej

Wilgotność desek wynosi 8% ± 2%. Przed złożeniem zamówienia należy potwierdzić dostępność materiału, pozycje z gwiazdką występują sezonowo, lub do wyczerpania zapasów. Produkujemy również jodełkę węgierską w cenie francuskiej. Jodełki francuskie, węgierskie oraz proste dostępne są w innych wymiarach na zamówienie, dopłata do uzgodnienia.

 

Uwaga: W każdej partii podłogi może wystąpić do 5% desek nie spełniających specyfikacji swojej klasy. Instrukcja użytkowania oraz warunki gwarancji są zawarte w dokumencie: „Karta Gwarancyjna”.

Deski są standardowo, szlifowane P120 i szpachlowane w kolorze brązowym, kolor czarny za dopłatą Deska jest produkowana z fazą czterostronną. Podkład to sklejka brzozowa, może być łączony z kilku elementów.

Deski są materiałem higroskopijnym wielkogabarytowym, dlatego pod wpływem zmian wilgotności mogą zmieniać swoje wymiary i kształty. Dopuszczalne różnice w wysokości między poszczególnymi deskami mogą wynosić max 0,5mm, szczeliny pomiędzy deskami mogą wynosić max 1mm. Grubość warstwy wierzchniej lameli oraz całej deski może się wahać +/- 0,5mm. Szczotkowana deska może mieć drobne ubytki szpachli.

 

Dodatkowe usługi:

 • Szczotkowanie
 • Wędzenie- termowanie
 • Wypełnienie sęków czarną szpachlą
 • Zmiana koloru pod lakier (bejcowanie)
 • Niszczenie krawędzi, nierówna faza
 • Struganie ręczne powierzchni deski
 • Pogłębianie pęknięć i sęków
 • Szpachlowanie pęknięć i sęków na minusie
 • Ślady poprzeczne po pile
 • Wykonanie próbki pod Klienta
 • Pakowanie w folię termokurczliwą